WhatsApp’tan Para Göndereceğiz

250

WhatsApp beta sürümüyle birlikte artık para gönderme işlemi de yapabileceğiz.

WhatsApp_para_gonderme

Evet yanlış okumadınız artık WhatsApp’tan para gönderebileceğiz. Yalnız şimdilik sadece Hindu kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyor. Yakında tüm dünyadaki kullanıcılara aktif hale getirilecek olan para gönderme işlemi nasıl yapılıyor?

Öncelikle Türkiye’deki bankalar tarafından destek görmesi gerekecek olan WhatsApp; eğer Hinditan’daki gibi bankalarla anlaşabilirse bu özellikle tanışmamız çok uzun sürmeyecektir. Tabi beklentiler önce Amerika ve Avrupa kullanıcılarına sunulması.

WhatsApp_para_gonderme

Peki Para Transferini Nasıl Yapacağız?

1- Öncelikle banka hesaplarıyla WhatsApp hesabımızı senkronize etmemiz gerekecek.

2- ‘Ödemeler’ ekranından bankanız aracılığıyla size bir mesaj gönderilecek ve siz de mesaj doğrulamasıyla gerekli onayı aldıktan sonra para göndermeye hazırsınız demektir.

3- Sonrasında ise listelenen bankalardan kullanmak istediğiniz bankayı seçip banka hesabınızı senkronize edeceksiniz.

4- Para göndereceğiniz kişinin profilini açıp ”ödeme” sekmesine basın. Tutarı girin ve telefonuna gelen onay kodunu da girdikten sonra arkanıza yaslanın.

5- Sonrası WhatsApp’ta: Para gönderdiğiniz kişiye bir mesaj gidecek ve ne kadar para transfer edildiğini karşı taraf da görecektir. Bu kadar.

 

Whats_App_dolandiricilik

Dolandırıcılara Dikkat!!

Bilindiği  ve duyulduğu üzere ülkemizde telefonla birçok dolandırıcılık yapılmakta. Bu özellikle birlikte artık bunları da duymaya başlayacağız gibime geliyor. Aman siz siz olun sakın telefondan sizden para isteyen kişilere para göndermeyin. Bu Amerikan başkanı Donald Trump bile olsa.

Bu özellik çok hoşuma gitti hemen indirmeliyim diyorsanız tıklayınız.

Yorumlarınızı yazmayı ve sitemizin en güncel haberlerinden anında haberdar olmak için e-pota üyesi olmayı unutmayın.

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız.

sizin_tavsiyeniz

 

WhatsApp’tan Para Göndereceğiz (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bazı yönleriyle hem güzel hem de işimizi kolaylaştırıyor ama telefon dolandırıcılarının daha çok artmasına sebeb olabilir ve bazı insalarımız bunlara kanıp paralarını çaldırabilirler. ama işe yarar bilgiler var.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın