Soyağacı Uygulaması Açıldı

444

Soyağacı Uygulaması Açıldı

E-Devlet giriş sistemi üzerinden erişime açılan alt-üst soyağacı uygulaması açıldı. Ancak yaşanan büyük yoğunluk nedeniyle geçici bir süreliğine durdurulmuştu. Hizmetin açılması ile milyonlarca kişi soyağacı sorgulama işlemini yapmak için turkiye.gov.tr adresine akın etti.

Bu yoğunluk e-devlet uygulamasının çökmesine neden oldu ve uygulama askıya alındı.Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü‘’ Bilgi servisinin daha hızlı ve kesintisiz sağlanması için teknik çalışmalar devam etmektedir.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Yapılan çalışmalar sistemin kesintisiz yürümesi için yapılacağından bu uygulamaya günlük kota koyulabileceği ve uygulamanın her gün belli sayıda kişiye hizmet vereceği de gündemde. Soyağacı kotasının ne zaman olacağı veya uygulamanın kullanımı haberlerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

e-devlet-soyagaci_sorgulama

 Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

1)PTT şubesinden E-Devlet şifresi alındıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifre ile E-Devlet sistemine giriş yapılabilir.

2)Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.turkiye.gov.tr/

3)Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Sisteme Giriş” yazısına tıklayınız.

4)Tıkladıktan sonra açılan sayfada size ait olan T.C. kimlik numaranız ile PTT şubelerinden aldığınız e-Devlet şifresini yazarak giriş yapabilirsiniz.

5-) Erişim yaptıktan sonra karşınıza gelen pencerede ”Nüfus ve Vatandaşlık İşleri” sekmesini bulun.

6-) Buradan altsoy-üstsoy seçeneğine tıklayın.

Sizintavsiyeniz.com ekibi tarafından hazırlanan Soyağacı Sorgulaması yazımızla ilgili fikir ve görüşlerinizi belirtmeyi ve güncel haberlerimizden haverdar olmak için e-posta abonesi olmayı unutmayın.

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız.

sizin_tavsiyeniz

Soyağacı Uygulaması Açıldı (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın