Opel Grandland X

2.265

Opel yeni bir SUV modeli ile karşımızda. sizintavsiyeniz.com ekibi de sizler için bu yeni SUV’u inceledi. İşte Opel Grandland X

Grandland X Dış Çizgiler

Opel son yılların yükselen sınıfı SUV sınıfıyla karşımızda.

 

Opel, yeni dış çizgileriyle SUV sınıfında da var olduğunu kanıtlama çabasında. Ancak bilindiği gibi ülkemizdeki otomobil fiyatları her geçen yıl biraz daha yükselmekte. Bu fiyat yükselişleri ister istemez tüketicileri araba almaktan alıkoyuyor ve otomobil pazarı her gelen zamla biraz daha daralıyor. Opel de bu daralan pazarda kendini büyütebilmenin yeni yolunu bu SUV ile arıyor.

Grandland X’in Ölçüleri

imgTitle

Bagaj / yükleme alanı hacmi         514 / 1652 LT

Araç Ağırlığı                                   1350 – 1430 kg

Yakıt Deposu Kapasitesi                 53 LT

 

EuroNcap Güvenlik Testi

Opel Grandland X güvenlik özellikleriyle de dikkatleri üzerinde topluyor. Otomobilin Enjoy ya da Excellence modellerinden hangisini alırsanız alın güvenlik standart. Bu güvenlik özellikleriyle de EuroNcap testlerinden 5 yıldız alarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

 

Grandland X İç Dizayn

Opel, Grandland X’in içinin gayet kullanışlı ve sade olmasına dikkat etmiş. Geniş bir ekran kullanması ve bunu da teknoloji ile desteklemesiyle gerçek bir multimedia sistemi oluşturulmuş.

Opel Grandland X içerisinde şoförün aracın her alana kolayca ulaşabilmesi düşünüldüğünde, direksiyon üzerindeki kontrol paneli ve göstergeler gayet tatmin edici. Aynı zamanda araç içinde yer alan saklama gözlerinin de günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde olması gayet iyi.

 Yakıt Tüketimi

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının bu denli yüksek olmasından dolayı tüketicilerin alacakları araçlarda dikkat ettikleri hususlardan biri de yakıt tüketimi.

İşte Grandland X’in yakıt tüketim grafiği

Benzinli modeller

Şehir içinde 6.4 litre yakıt harcarken

Şehir dışında 4.9 litreye düşürebiliyorsunuz.

Dizel modellerde

Şehir içinde 4.9 litre yakıt harcarken

Şehir dışında 3.9 litrede sınırlı kalıyor.

Maksimum hızı 185- 188 aralığında iken

0’dan 100’e 10.9 ila 12.2 saniye arasında ulaşabilmekte.

Küçük Bir Eleştiri

Opel Grandland X

sizintavsiyeniz.com ekibi olarak yaptığımız araştırmalarda en çok karşımıza çıkan eleştiri Peugeot 3008 ile Grandland X‘in benzerliği oldu. Günümüzde her markanın otomobil piyasasına dahil ettiği SUV modelleri artık benzerlikler göstermeye başladı. Birçok modelde de bu benzerlikleri görmek mümkün. Biz yine de iki otomobilin resmini paylaştık karar ve yorum size ait.

OPEL GRANDLAND X FİYAT LİSTESİ

2017 yılı 1.2 Benzinli 130 hp Enjoy modeli (baz model) : 128.500 TL

2017 yılı 1.6 Dizel 120 hp Enjoy modeli: 155.200 TL

2018 yılı 1.2 Benzinli 130 hp Enjoy modeli: 140.900 TL

2018 yılı 1.6 Dizel 120 hp Enjoy modeli: 167.900 TL

Opel Grandland X tüm model ve opsiyonlarının fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Haberimizle ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazmayı, haberimizi sosyal medyada paylaşmayı ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için e-posta abonesi olmayı unutmayın.

sizin_tavsiyeniz

Son Güncelleme: 17 Şubat 2018 – 23.21

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın