MSI GE73 Oyun Bilgisayarı

531

Oyun canavarlarına yeni bir oyuncak olabilecek bir dizüstü bilgisayar ile karşınızdayız: MSI GE73 7RD.

Dünyanın İlk Bağımsız Geriden Aydınlatmalı SteelSeries Oyun Klavyesine Sahip

MSI GE73 7RD’in bu klavyesi sayesinde oyun sırasında gerçek zamanlı olarak oyun üzerinde tam hakimiyet kurmanızı sağlayacaktır. Mekanik seviye koruma çözümü bu gaming notebook klavyesini en sağlam klavye yapıyor. Daha duyarlı ve dokunsal geri bildirim için 1.9 mm hareket mesafesine sahip 49 ergonomik tuştan oluşuyor.

Peki MSI GE73 modelinin fiyatı ne kadar ? Piyasa araştırmamızda ürünün başlangıç fiyatının 7.000 TL olduğunu gördük. Farklı satıcılarda farklı fiyatlarda ürünü bulmak mümkün.

MSI GE73 7RD

 

Harika Bir Soğutma Teknolojisine Sahip Bir Canavar

Yeni MSI Cooler Boost 5, çift termal modüle sahip, bu sistem üzerinde çift Whirlwind Blade fan ve 7 soğutma kanalı bulunuyor. Verimli 4 kanaldan da sıcak hava etkili bir şekilde dışarı atılabilmektedir. Bu da MSI GE73 7RD performansının daha düşük sıcaklıkta ve daha etkili olmasını sağlayabilmektedir.

MSI GE73 7RD

Bu soğutma sistemi İntel Core İ7-7700HQ işlemcinin performansını zirveye çıkarmakta.

Ekran Kartı ile Sizi Hayran Bırakacak

NVIDIA GEFORCE GTX 1050 Tİ Grafik işlemci ile MSI gaming notebooklar arasında kendine sağlam ve haklı bir yer edinmekte. Bu ekran kartı GTX 900M Series ekran kartılarına oranla kullanıcılarına %40 daha fazla performans vaadetmekte.

MSI GE73 7RD

En Ufak Detayları Bile Kaçırmayacağınız Bir Ekrana Sahip

120 Hz tazeleme oranı 3ms tepki süresine sahip dünyanın ilk gaming laptop görüntü panel ile en karmaşık durumlarda bile kullanıcının net görüntüler elde edebilmesini sağlamaktadır. Bu panel bir saniye içinde 120 kare görüntüleyebilme yeteneğine ve %94 NTSC renk gmı kalibrasyonu ile canlı ve gerçekçi örüntü artık hayal değil.

MSI_Display_ekran MSI GE73 7RD

MSI Matrix Display teknolojisi ile 1 adet HDMI 1.4 ve bir mini Display Port 1.2 sayesinde 2 adede kadar harici görüntü vericilerden destek alabilirsiniz. Laptop bilgisayarınızı HDTV’ye bağlayarak MATRİX Display ile 4K çıkışla 3840 x 2160 ‘a kadar çözünürlüğe ulaşabilirsiniz.

NAHIMIC 2+ 3D Ses SİSTEMİ

Bütün dünyada tüm oyunseverler için tercih edilen Nahimic2+ ile oyun seslerini sanki oyunun içindeymiş gibi duyacak ve oyun deneyiminizi zirveye taşıyacaksınız. MSI GE73 7RD’yi normal stereo hoparlöre bağlasanız ya da kulaklık kullansanız bile Nahimic 2+ seslerin boyutlarını yeniden ayarlar ve sizi yarı yolda bırakmaz.

Nahimic_ses

DDR4-2400 BELLEK DESTEĞİ

MSI GE73 7RD bizlere geliştirilmiş DDR4-2400 XMP bellek desteği ile dizüstü bilgisayarınızdan münkün olan en yüksek verimi almanız içi sunuldu. 32 GB/sn üzerinde okuma ve 36GB/sn yazma hızı şile önceki nesil DDR3-1600 bellekler göre performansı %40 artış göstermiştir

DRAGON CENTER İLE BİLGİSAYARINIZIN TÜM DENETİMİ SİZİN ELİNİZDE

Dragon Center, bilgisayarınızın kontrolünü tamamen sahip olabileceğiniz  görevler barındırmaktadır. Bu görevleri tek bir App Portal üzerinden yönetebilmenize olanak sağlar. Bu sayede gerçek zamanlı sistem performansınızı sürekli göz önünde tu8tabilir, Led efejktlerinizi yönetibilir, True Color profilleri için parametre ayarları yapabilir, hızlı problem çözme merkeziyle sorunlarınıza anında cevap bulabilirsiniz. Dragon Center indirmek için tıklayınız.

MSI_laptop_dragon_center

LAN PING DEĞERİNİZİ KORUMAK İÇİN SİZE KILLER E2500 GAMING

Oyunları lag yüzünden kaybetmeye son mantığıyla ortaya çıkmış bir killer 2500 Gigabit Ethernet yongası ile karşı karşıyayız. Bu internet yongasıyla gelen MSI GE73 7RD Advanced Strweam Detect 2.0 il ağ trafiğinizi koruyarak 65 farklı öncelik seviyesini denetler ve yönetir. bu sayede lag atlamalarını engeller. Böylece sizler de hızınızı an be an izleyebilir gecikmelerden korkmadan oyununuza konsantre olabilirsiniz.

E2500_killer_online_oyun

Free Dos fiyatı ve diğer özellikleri için tıklayınız.

Oyun için üretilmiş ama geride kalmış Samsung 850 Evo SSD incelememiz için tıklayınız.

Yorumlarınızla okuyucularımıza yol göstermek için yorum bölümüne yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

sizin_tavsiyeniz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın