Kripto Para Piyasası

277

Kripto Para Nedir?

Bugünkü yazımız son günlerin yatırım göz bebeği olan kripto paralar. Bu yazımızda kripto para nedir? Nasıl satın alınabilir?  Kripto paranın avantajları nelerdir? Cloud Mining nedir? gibi sorulara kısa cevaplar verip uzman görüşlerinin yer aldığı video linkini de bulabilirsiniz.

En basit tanımıyla kripto para şifrelenmiş para anlamına gelmektedir. Dijital olarak üretilen ancak günümüzde kullanılan dolar ve Euro gibi kağıt paralarda karşılığı bulunan bir para çeşididir. İlk olarak 2008 yılında ortaya çıkan Bitcoin’le başlaya kripto para piyasası bugün 1000’in üzerinde kripto parayla yatırımcıları şaşkına uğratmış durumda.

Kripto Para tavsiye

Kripto Paralar Bağımsız Bir Para Birimidir

Biliyorsunuz dünya üzerinde basılan tüm para birimlerini o ülkenin merkez bankasının basma yetkisi vardır ve paraları yalnızca merkez bankası basabilir. Ancak kripto paralar için böyle bir şey söz konusu değildir. Tamamen şifrelerden oluşan paralar dijital ortamda basılmakta ve hiçbir banka tarafından takibi yapılamamaktadır.

İnternete bağlı tüm bilgisayarların paranın basılmasında veya döngüsünde rolü olduğu için herhangi bir internet kopmasında ya da çevrimdışı kalınması durumunda bile para döngüsü devam edebilmektedir. Tek bir merkezden kontrol edilmediği için diğer paralara göre bağımsızlığını ilan etmiş oluyor.

Kripto Para tavsiye öneri yorum

Kripto Para Nasıl Satın Alınır

Kripto paralar bankalardan bağımsız olduğundan ve tamamı dijital ortamda döndüğünden dolayı hesabınızın da dijital olması gerekir. Buna ”dijital cüzdan” denir. Dijital cüzdanınızı saniyeler içinde oluşturabilir ve kripto para satın alabilir, dijital cüzdanlar arası kripto para transferi yapabilirsiniz. Hem de ücretsiz.

Dijital cüzdan oluşturup kripto para satın almak istiyorsanız tıklayınız. 

kripto para tavsiyesi

Kripto Paranın Avantajları

1- Tüm bankalardan bağımsız bir birikiminiz olabilir.

2- Birikimlerinizi kimse takip edemez ve sizin birikimlerinizden hiçbir banka kar sağlayamaz.

3- Çalınma riski yok denecek kadar azdır.

4- Taşıması kolaydır. Örneğin milyarlarca doları küçük bir taşınabilir bellekle gezdirebilirsiniz.

5- Ülkeler arası gezerken milyonlarınızı iç cebinizde taşıyabilirsiniz. X-ray’de çıkmaz. Dolayısıyla bu paranın izi banka hesaplarından ya da nakit olarak sürülemez.

6- Belli sayıda üretildiğinden enflasyon riski çok düşüktür.

7- Piyasaların siyasi nedenlere bağlı etkisini hissetmezler dolayısıyla savaş da barış da kripto paraları etkilemez.

Kripto Para

Peki Cloud Mining Nedir? (Bulut Madencilik)

Kripto paralar şifrelenmiş para olduğu için şifresini çözdüğünüz anda para sizin hesabınıza geçebilir. Tabi bu şifreyi çözmek her geçen gün zorlaşmaktadır. Kripto paranın şifresini çözmek için harcayacağınız donanım, yazılım ve elektrik maliyetleri artık kazancı karşılayamamakta ve bunun için şirketler kurulmakta ve madencilik yapacak fırsatçılardan para toplayarak oluşturulan donanımla kripto para yakalanmakta ve kar paylaşılabilmektedir.Aam bu kripto paranın değer kaybetmesinden daha riskli hale gelmiştir.

Kripto paralarla ilgili uzmanların görüşlerini izlemek için tıklayınız.

Kripto paralarla ilgili görüşleriniz yorum bölümüne yazıp sizintavsiyeniz.com ekibiyle ve okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

sizin_tavsiyeniz

Yaşam kategorisinden diğer haberlerimiz için tıklayın

Son Güncelleme: 06.04.2018 @ 10:10

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın