ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler

437

 ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler

Donanım cephesine baktığımızda Intel firmasına rakip olarak gelen ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler Nisan ayında raflardaki yerini alacak. Forbes haber sitesinde yer alan habere göre ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ilk nesile göre (Ryzen 3, Ryzen 5 ve Ryzen 7 serisi) çok daha hızlı olacak gibi görünüyor.

2. Nesil AMD Ryzen tavsiye

Sisoftware Web sitesi test etti

Ünlü benchmark sitesi Sisoftware tarafından test edilen yeni ikinci Nesil AMD Ryzen işlemcilerin sonuçları altta görülüyor. Bu sonuçlara göre Ryzen 2000 serisi işlemciler bantgenişliği (Bandwidth) ve bellek gecikmesi (latency) açısından güçlendirilmiş görünüyor. Aynı zamanda stok değerleriyle 2933 MHz DDR4 bellekleri destekleyecek olan Ryzen 2000 serisi işlemciler, oyun meraklıları için büyük ilerleme sağlayabilir. Sisoftware sitesi, “Ryzen 2 ailesi, AMD’nin market payını genişletecek ve upgrade meraklılarını kesinlikle üzmeyecek” şeklinde yorumunu ilave etmiş.

AMD Ryzen 2700, Ryzen 2800, Ryzen 2800X fiyatları nasıl olacak?

Alttaki resimde görüldüğü üzere, 329$ fiyatla satılacak olan Ryzen 7 2700, bir önceki versiyonu olan Ryzen 7 1700 ‘e göre %75 daha hızlı.

Ryzen 7 fiyatları tavsiye

399$ fiyatla satılacak Ryzen 7 2800 ise önceki versiyonu olan Ryzen 7 1700X ‘e göre %78 daha hızlı.

449$ fiyatla satılacak Ryzen 7 2800X ise önceki versiyonu olan Ryzen 7 1800X’e göre %82 daha hızlı.

AMD Ryzen 2000 Serisi Sisoftware Sonuçları

Testlerin tüm sonuçları ise şu şekilde:

ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler ikinci Nesil AMD Ryzen işlemciler

 

AMD Ryzen işlemciler için Sizin tavsiyeniz ne olurdu  ? Görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmına yazmayı unutmayın…

Videcardz sitesinde yer alan orjinal test sayfası için tıklayın.

Sizintavsiyeniz.com ekibi tarafından hazırlanan diğer donanım haberleri için tıklayın.

Son Güncelleme 22.03.2018 @ 09:30

Gurhan S.

Sociolog & Information Tech Enthusiast // Sosyolog & Bilgi Teknolojileri Meraklısı

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın