For Honor İncelemesi

721

FOR HONOR İNCELEMESİ (OYUNDAKİ KARAKTERLER)

Sizler için hazırladığımız For Honor İncelemesi karşınızda. For Honor karakterlerini inceleyip oyun hakkında sizlere küçük tüyolar vereceğiz.

For Honor inceleme tavsiye

Bilindiği üzere oyunumuz PC,PS4,XBOX One üzerinde oynanabilmektedir. 14 Şubat 2017 tarihinde piyasaya çıkan, Leroy Athanassoff tarafından tasarlanan, Ubisoft ve Blue Byte Software tarafından geliştirilen oyun hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

For Honor inceleme Tavsiye

For Honor’da hangi sınıfın karakterlerinin ne gibi avantajları ve dezavantajları var bunları bir bakalım.Bilindiği gibi For Honor’da Samuray-Şövalye-Vikingler olmak üzere 3 tür karakterimiz mevcuttur.

For honor inceleme tavsiye

Şimdi bu karakterleri sırasıyla inceleyelim.

SAMURAYLAR

For honor inceleme tavsiye

For Honor incelemesi içinde sıra Samuraylarda. Burada 4 adet karakter bulunmaktadır. Kensei,Nobushi,Shugoki ve Orochi.

For honor inceleme tavsiye

KENSEİ

Oynaması ve uzmanlaşması diğer karakterlere göre daha kolay ve düello ve teke tek dövüş  tarzı kapışmalarda çok faydalı olabilen ve rakiplerinden bir adım önde olan bir karakterdir.

For honor inceleme tavsiye

Raider ve Warden’la kapıştığınızda bunu kullanmayın ama Warlord,Peacekeeper ve Orochi ile karşı karşıya iseniz mutlaka KENSEİ’yi kullanın derim.

NOBUSHİ

for honor inceleme tavsiye nobushi

Oynaması zor bir karakter olmasına rağmen savaşa ve savaş hızına önem veren bir oyuncuysanız bu karakter size hitap edebilir.

Kensei,Warlord ve Warden karşısında pek etkili olamasa da bu konudaki handikabını Warden ve Peacekeeper’a karşı duruşuyla kapatabilmektedir.

SHUGOKİ

For Honor shugoki inceleme tavsiye

Ağır hareket etmesiyle ünlü karakterimiz sabırsız oyuncular açısından can sıkıcı olabilir.Ama aldığı darbeler sonucu kendini yenileyebilmesi oyuna yeni başlayan oyuncular için faydalıdır diye düşünüyorum.

Peacekeeper,Kensei,Orochi ve Warden karşısında zayıf kalmasına rağmen; Valkyrie ve Warlord karşısında gayet başarılı bir grafik sergiliyor.

OROCHİ

For honor inceleme tavsiye orochi

Suikastçi ve seri savaş darbeleri özellikleriyle ön plana çıkıyor.Bu artılarına rağmen savaş menzili kısa ve canının çok hızlı bitmesi yüzünden sıkıntı yaşayabileceğiniz bir karakter.

Warlord ve Nabushi karşısında şansının az olmasına rağmen Warden ve Peacekeeper karşısında etkili ataklar yapabilirsiniz.

ŞÖVALYELER

Bilindiği üzere zırhları ve etkili savaş gereçleri ile oyunumuzda yer alan şövalyelerde de 4 karakter gözümüze çarpmaktadır: Lawbringer,Warden,Conqueror,Peacekeeper.

LAWBRİNGER

For honor inceleme Lawbringer

Dominion modunda çok etkili olabilen karakterimiz üzerinde uzmanlaşabilmek bir hayli zamanınızı alabilir bunun yanında menzil sınırlaması olmadan tüm düşmanlarınızı alt edebilirsiniz.Ancak Lawbringer’ın yaptığı saldırılar düşmanları tarafından kolayca bertaraf edilebiliyor.

Orochi,Kensei,Nobushi ve Peacekeeper karşısında etkisiz; fakat Conqueror ve Warlord karşısında etkin bir karakterdir.

WARDEN

For Honor inceleme warden

İsterseniz savaş ağırlıklı bir karakter;isterseniz savunma ağırlıklı bir karakter olarak kullanabilirsiniz. Size kalmış.Bu yönüyle düello ve teke tek de çok etkili olabilmektedir.

Kensei ve Orochi’ye karşı pek başarılı olacağınız zannetmiyorum; Raider karşısında fazlasıyla güçlü kalmaktadır.

CONQUEROR

For_Honor_Conqueror

 

Adı ne kadar fethedici gibi görünse de aslında fethedilmeyi önleyici bir karakter çiziyor bizlere.Savunma yönü oldukça güçlü olan karakterimizle düşmanlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Peacekeeper,Nobushi ve Orochi tarafından ezilebilirsiniz dikkatli olmak gerekir. Ancak Raider ve Warden’a karşı da yenilmezsiniz.

PEACEKEEPER

For_Honor_peacekeeper

 

Evet,’’Barışı korumak için bazen savaşmak gerekir.’’ Sözüne uygun bir karakter oluşturulmuş.Saldırı gücü çok fazla.Saldırı gücü fazla olduğundan sağlam bir düellocu ve teke tekçi.Her güzelin bir kusuru olduğunu yaşadığı menzil sıkıntısından anlayabilirsiniz.

Warlord,Nobushi ve Kensei karşısında bu artılarını yitiriyor; Conqueror ve Orochi karşısında ise gerçek bir şövalye.

VİKİNGLER

Tarihin bizlere söylediğine göre Vikingler savaşmaktan korkmayan savaşmanın cennetin kapısını açacağını düşünen denizci bir millettir. Oyun içinde denizcilik yönleri pek yansımasa da savaşçılık yanları Viking tarihine göre dizayn edilmiş.

Berserker, Raider,Warlord ve Valkyrie karakterlerine sahiptir.

BERSERKER

For_Honor_Berkerser

 

Saldırı hızına ve saldırıya önem veriyorsanız sizin için oynaması ve yönetmesi kolay bir karakter olarak hafızanızda yer edecektir.Yine savaş özellikleri yüksek olan karakterlerin ortak özelliği olarak canı ve menzili az bir karakterdir.

Warden, Warlord ve Kensei karşısında etkisiz; Peacekeeper ve Orochi karşısında etkili bir tarza sahiptir.

RAİDER

For_Honor_Raider

 

Kısa menzili ve sağ tuş ile yapılan ataklarda zayıf kalması onun bir handikabı fakat sürekli atak halinde olduğunda şansınızı biraz daha arttırabilirsiniz.

Warlord,Warden ve Nobushi ye karşı zayıf; Peacekeeper ve Orochi’ye karşı ise güçlü bir duruşu vardır.

WARLORD

For_honor_warlord

 

Saldırı yönüyle değil savunma yönüyle ön plana çıkan karakterimizde can sıkıntısı yaşamazsınız.Savunma yönünü güçlendirdiğiniz takdirde iyi bir savunmacı olabilirsiniz.

Kensei ve Warden’e karşı zayıf; Peacekeeper,Orochi ve Nobushi’ye karşı güçlüdür.

VALKYRİE

For_Honor_Valkyrie

 

Oyun içindeki en çok tuttuğum karakter budur.Çok fazla oynama kombinasyonlarının olması,uzun menzili ve rakip savunmayı hızlı bir şekilde delebilmesi harika.Ancak karakteri coşturacak oyun konsol yönetimi biraz zaman isteyebiliyor.Sabırlı olmakta fayda var diyorum.

Kensei ve Warden’a karşı zayıf; Orochi ve Peacekeeper karşısında oldukça güçlüdür.

For Honor’ın Türkçe hikayesini izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki yorum bölümüne sizin tavsiyenizi yazın ya da incelenmesini istediğiniz oyunun adını yazın, sizintavsiyeniz.com ekibi sizler için araştırsın.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın