Apple’dan Batarya Sorununa Çözüm

367

Apple’dan Batarya Sorununa Çözüm

Sizintavsiyeniz.com okuyucularına bugünkü haberimiz Amerika’dan. Bilindiği üzere Apple İos 11 sürümüyle birlikte İphone’ların gerek görsellerini  gerekse kullanımını  kolaylaştırdığını iddia ediyordu. Ancak İos 11 sürümüyle birlikte  Apple hiç hesapta olmayan Iphone batarya sorununa çözüm üretemediğinden güncelleme sonrası aksaklıklarla karşılaşmaya başladı.

IPHONE’LARIN BATARYALARI 79 DOLARDAN 29 DOLARA DÜŞTÜ

 

Iphone batarya sorununa çözüm

Bu aksaklıklardan Apple’ı en çok zorlayan ve günümüzde kullanıcıların çok dikkat ettiği batarya ömrü oldu. Ios 11’le beraber Iphone SE ,6, 6S ve 7 modellerinin plus versiyonları dahil birçok eski kullanıcı bu durumdan etkilendi ki Apple da bu hatasını kabul etti.

Iphone batarya pil tavsiye

iphone batarya sorununa çözüm nasıl olacak?

Şimdi bu hatadan yazılımsal olarak dönemeyen veya yeni bir yazılım geliştirmeyen Apple, batarya sorunu yaşayan eski kullanıcılarının gönlünü batarya değişimlerinde yapacağı indirimle almaya çalışacak.

ABD haber kanallarındaki bilgilere göre Apple aralık ayında İphone SE,6, 6s ve 7 modellerinde batarya fiyatlarını 79 dolardan 29 dolara indirdi.Tabi bu ABD’de yapılan bir uygulama Apple Türkiye nasıl bir strateji izleyecek bekleyip göreceğiz.

Iphone batarya pil tavsiye çözüm

Eğer bir İphone kullanıcısı iseniz ve telefonunuzun yavaşlatılan modeller arasında olup olmadığını merak ediyorsanız sizintavsiyeniz.com ekibi bu konuyu sizin için araştırdı. İşte İphone’daki pil değerlerinizi öğrenmenin yolu

  1. Adım: App Store’dan pil ömrünüzü kontrol eden bir uygulama indirin.
  2. Adım: Raw data sekmesini tıklayın ve uygulamanın sizin bataryanızla ilgili verdiği değeri not edin.
  3. Adım: Internetten Iphone modelinizin orijinal pil mAh değerlerini öğrenip karşılaştırın.

Pil kapasiteniz orijinal değerin %20 sinin altındaysa Apple pilinizi değiştirmenizi öneriyor. Ama son karar sizin tabi ki.

Samsung Galaxy Note 8 ile ilgili haberimiz için lütfen tıklayınız.

sizintavsiyeniz.com ekibinden incelememizi istediğiniz mobil dünya sorularınızı alttaki yorum bölümünden bizlere yazın.En kısa zamanda sizlere ulaştıralım.

Sitemizin en güncel haberlerinden anında haberdar olmak için e-posta abonesi olmayı unutmayın.

Son Güncelleme: 29.03.2018 @ 00:45

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın